BIO Peru mletá káva 227g

BIO Peru mletá káva 227g

CD251054

Nový produkt

Bohatá káva s příjemnými tóny hořké čokolády a oříšků. 100% Arabika ze strmých svahů peruánských And. Síla pražení 4/5.

Více informací

10 ksSdíletZakoupením tohoto produktu získáte až 18 věrnostních bodů.

Za obsah Vašeho košíku získáte celkem 18 věrnostních bodů.

Body mohou být převedeny na slevový kupón v hodnotě 3,60 Kč.
185,00 Kč s DPHPřidat na seznam přání

Parametry

Chuť: bohatá káva s příjemnými tóny hořké čokolády a oříšků

Doporučená příprava: tato káva vhodná pro všechny způsoby přípravy´, doporučujrmr pro Moka, filtr, French Press

Síla pražení: 4. stupeň z 5 (silnější pražení, u espressa s lehounkou kyselostí)

Složení: 100% BIO Arabika. Ručně sbíraná.

Země původu: Peru.Suroviny nejsou geneticky modifikovány.

Nadmořská výška pěstování: 1800 - 2200 m.n.m.

Podíl Fairtrade: 100%

Jaké je to v Peru?

Vysoké hory, strmé svahy, divoké řeky a hluboká údolí. Peru, centrum říše Inků, je dech beroucí místo plné historie, která sahá až do období 20 000 let před naším letopočtem.

Země se rozkládá v severozápadní části Jižní Ameriky, podél pobřeží Tichého oceánu. Ze severu sousedí s Ekvádorem a Kolumbií, z východu s Brazílií, z jihovýchodu s Bolívií a na jihu s Chille. Vysoké Andy táhnoucí se podél pobřeží klesají směrem na východ do úrodných nížin Amazonského pralesa.

Díky sopečnému původu pohoří And a unikátnímu mikroklima vznikly, zejména pak v oblasti Machu Picchu, ideální podmínky pro pěstování prémiové kávy s charakteristickým nádechem kakaa a oříšků.


 

BIO instantni kava bez kofeinu 100g_1.jp

Proč si vybrat Cafédirect Peru?

Peru mletá káva je nepatrně slaběji pražená než naše nejprodávanější káva Machu Picchu. Je proto v chuti lehčí s jemným náznakem příjemné kyselosti.

Kávové třešně na tuto kávu ručně sesbírali farmáři z peruánského družstva COCLA přesně v momentě, kdy perfektně dozrály. Z třešní se kávová zrnka získávají propíráním v pramenité vodě (tzv. "washed"), následně se suší na velkých platech  venku na slunci. Celý proces pěstování, sklizně i zpracování splňuje vysoké nároky na kvalitu, můžete si tedy vychutnat vynikající BIO kávu.

Podle hrubosti mletí můžete kávu použít na libovolný způsob přípravy. Vynikající je zejména na espresso, které dá vyniknout její podmanivé vůni. Výborně se hodí i na French press. Silnější pražení potlačuje přirozenou kyselost Arabiky. V případě kávy Machu Picchu jde o kávu jemně plné chuti s nádechem kakaa a oříšků, bez hořkého závěru. Kakaovo - oříškovému tónu vděčí tato káva právě specifickému složení vulkanické půdy v oblasti Machu Picchu.

Díky své lahodné chuti je řada Machu Picchu (k dostání také v mleté verzi) od roku 1989, kdy Cafédirect vznikl, jednoznačně nejprodávanější a nejoblíbenější kávou a chloubou této značky.

Družstvo COCLA

Družstvo COCLA (Central de Cooperativas Agrarias Cafelateras) se nachází v peruánském regionu Cusco poblíž Machu Picchu (dědictví UNESCO). Kávovníky, o které se farmáři ručně starají, rostou v nejlepším možném klimatu na strmých svazích And ve vysokých nadmořských výškách, obklopeny tropickými údolími.

Cafédirect odebírá kávová zrna přímo od kooperativy COCLA, se kterou přímo spolupracuje už od roku 1996. Cafédirect odvádí přes 50% svých zisků zpět přímo družstvům, se kterými spolupracuje. V případě družstva COCLA trvá spolupráce již přes 20 let. Družstva díky tomu školí farmáře v oblasti kontroly kvality, hospodaření s přírodními zdroji, chuťových testech kávy, správné sklizni, managementu kávových farem, obnovu kávových výsadeb tak, aby byla zajištěna dlouhodobě udržitelná vysoká kvalita kávy.

 

Za šálkem kávy Cafédirect Machu Pichu není jen lahodná chuť prvotřídní kávy, ale i úsilí a vůle všech, kteří se podílejí na tom, abyste si mohli tuto kávu vychutnat. A ti si zaslouží za svou kávu spravedlivou cenu. Díky systému Fairtrade a Cafédirect dostanou ale ještě něco navíc – vaše uznání.

Dobrou chuť!
Jak na to: doporučujeme minimálně 1 vrchovatou lžičku na jeden šálek.


Kávu skladujte v suchu a chladu. Po otevření zamezte přístupu vzduchu.

 

Recenze

Napsat recenzi

BIO Peru mletá káva 227g

BIO Peru mletá káva 227g

Bohatá káva s příjemnými tóny hořké čokolády a oříšků. 100% Arabika ze strmých svahů peruánských And. Síla pražení 4/5.

30 dalších produktů ve stejné kategorii: