BIO šípkový čaj s ibiškem 20ks

BIO šípkový čaj s ibiškem 20ks

HT000429

Nový produkt

Osvěžující bylinný čaj s příjemnými ovocnými tóny podporuje imunitní systém a potlačuje pocit ospalosti. Přirozeně bez kofeinu.

Více informací

10 ksSdíletZakoupením tohoto produktu získáte až 8 věrnostních bodů.

Za obsah Vašeho košíku získáte celkem 8 věrnostních bodů.

Body mohou být převedeny na slevový kupón v hodnotě 1,60 Kč.
89,00 Kč s DPHPřidat na seznam přání

Parametry

Chuť: osvěžující plný čaj s příjemnými ovocnými tóny podporuje imunitní systém a potlačuje pocit ospalosti. Přirozeně bez kofeinu.

Příprava: sáček přelijeme čerstvě uvařenou horkou vodou a necháme 3-5 minut louhovat.

Složení: šípek, ibišek. Všechny suroviny pocházejí z produkce Fairtradeekologického biodynamického zemědělství, obsah balení: 20 x 1.5g. Skladujte v suchu.

Hampstead caj_sipek ibisek.jpgFairtrade_logo.jpg  EU_Organic_Logo.gif  Demeter_logo.jpg

* * *

Kde se pěstují čajovníky pro čaj od Hampstead Tea London?

Čajové lístky pro čaje Hampstead Tea London pochází z indické oblasti Darjeeling, přesněji z čajové zahrady Makaibari. Pěstování v této nádherné oblasti subtropického pásu začalo již v roce 1859, čímž je oblast unikátní - nachází se zde první, dosud rodinná, továrna na zpracování čaje na světě. Všechny čaje jsou sklízeny výhradně ručně

V Makaibari se využívá tzv. biodynamický způsob zemědělství, což je alternativní způsob hospodaření, který popsal rakouský filosof, pedagog a esoterik Rudolf Steiner již začátkem 20. století. Tento typ zemědělství klade důraz zejména na vysokou přirozenou kvalitu surovin a dlouhodobou udržitelnost produkce v dané oblasti. Princip spočívá v tom, že zemědělci šetrně hospodaří s přírodními zdroji a vrací přirozenou cestou do půdy živiny, které z ní čerpají. Makaibari je díky významné pomoci společnosti Hampstead Tea London, první světovou oblastí s certifikátem biodynamického zemědělství na světě.

Biodynamický původ produktů zaštiťuje certifikace biodynamického zemědělství Demeter. Certifikace Demeter garantuje nejvyšší možnou úroveň biodynamického zemědělství. Převyšuje standardní BIO certifikaci a zaručuje například i to, že při pěstování plodin nebyly použity žádné uměle vyrobené látky, pouze kompostovaná zemina produkovaná přímo na konkrétních plantážích. V biodynamickém zemědělství se důsledně dodržují etické zásady vůči ochraně a udržitelnosti životního prostředí.

Zároveň koupí produktu s certifikací Demeter máte jistotu, že byly zaplaceny spravedlivé výkupní ceny surovin - takové, které plně reflektují jejich hodnotu a hodnotu lidské práce.

Společnost Hampstead Tea London vznikla v roce 1989. První čaje s certifikací biodynamického zemědělství a Fairtrade začala vyrábět v roce 1995. Společnost Hampstead Tea London vrací část svých zisků zpět do farmářských komunit, se kterými velmi úzce osobně spolupracuje. Peníze jsou investovány na podporu rozvoje především v oblasti školení zemědělců, vzdělávání lékařské péče. Lidem, kteří čajové lístky sbírají a zpracovávají, se tak dostává za jejich práci spravedlivé odměny a mohou žít v důstojných podmínkách v místě svého domova.

 

Hampstead_promo2.jpg   Hampstead_promo5.jpg

Recenze

Napsat recenzi

BIO šípkový čaj s ibiškem 20ks

BIO šípkový čaj s ibiškem 20ks

Osvěžující bylinný čaj s příjemnými ovocnými tóny podporuje imunitní systém a potlačuje pocit ospalosti. Přirozeně bez kofeinu.

30 dalších produktů ve stejné kategorii: