BIO Chai sypaný čaj 100g

BIO Chai sypaný čaj 100g

HT000917

Nový produkt

Sypaný černý čaj s povzbuzující směsí orientálního koření (zázvor, citronová tráva, pepř, kardamom, hřebíček). Směs pro přípravu tradičního orientálního čaje Masala.

Více informací

10 ksSdíletZakoupením tohoto produktu získáte až 11 věrnostních bodů.

Za obsah Vašeho košíku získáte celkem 11 věrnostních bodů.

Body mohou být převedeny na slevový kupón v hodnotě 2,20 Kč.
115,00 Kč s DPHPřidat na seznam přání

Parametry

Země původu čaje: Indie, provincie Darjeeling, oblast Makaibari.

Chuť: Povzbuzující silný černý čaj z indické provincie Darjeeling doplněný tradiční směsí orientálních indických bylinek a aromatického východního koření. Směs pro přípravu tradičního orientálního čaje Masala.

Příprava: vrchovatou lžičku čajových lístků a směsi přelijeme čerstvě uvařenou horkou vodou a necháme 3 minuty louhovat, poté scedíme. Chai je obvykle dochucován horkým plnotučným mlékem a cukrem. Pro ideální autentickou chuť doporučujeme 1 polévkovou lžíci směsi Chai povařit 5 minut ve 3 dcl vody. Poté přidat cukr a 3 dcl plnotučného mléka. Necháme alespoň 2x zpěnit, poté odstavíme a zcedíme. Horký a sladký kořeněný nápoj krásně prohřeje! Podáván může být i vychlazený.

Složení: sypaný černý čaj, zázvor, citrónová tráva, pepř, kardamon, hřebíček. Všechny suroviny pocházejí z produkce ekologického a biodynamického zemědělství, obsah balení: 100g. Skladujte v suchu.

Hampstead_chai koreni_.jpgEU_Organic_Logo.gif  Demeter_logo.jpg

* * *

Kde se pěstují čajovníky pro čaj od Hampstead Tea London?

Čajové lístky pro čaje Hampstead Tea London pochází z indické oblasti Darjeeling, přesněji z čajové zahrady Makaibari. Pěstování v této nádherné oblasti subtropického pásu začalo již v roce 1859, čímž je oblast unikátní - nachází se zde první, dosud rodinná, továrna na zpracování čaje na světě. Všechny čaje jsou sklízeny výhradně ručně

V Makaibari se využívá tzv. biodynamický způsob zemědělství, což je alternativní způsob hospodaření, který popsal rakouský filosof, pedagog a esoterik Rudolf Steiner již začátkem 20. století. Tento typ zemědělství klade důraz zejména na vysokou přirozenou kvalitu surovin a dlouhodobou udržitelnost produkce v dané oblasti. Princip spočívá v tom, že zemědělci šetrně hospodaří s přírodními zdroji a vrací přirozenou cestou do půdy živiny, které z ní čerpají. Makaibari je díky významné pomoci společnosti Hampstead Tea London, první světovou oblastí s certifikátem biodynamického zemědělství na světě.

Biodynamický původ produktů zaštiťuje certifikace biodynamického zemědělství Demeter. Certifikace Demeter garantuje nejvyšší možnou úroveň biodynamického zemědělství. Převyšuje standardní BIO certifikaci a zaručuje například i to, že při pěstování plodin nebyly použity žádné uměle vyrobené látky, pouze kompostovaná zemina produkovaná přímo na konkrétních plantážích. V biodynamickém zemědělství se důsledně dodržují etické zásady vůči ochraně a udržitelnosti životního prostředí.

Zároveň koupí produktu s certifikací Demeter máte jistotu, že byly zaplaceny spravedlivé výkupní ceny surovin - takové, které plně reflektují jejich hodnotu a hodnotu lidské práce.

Společnost Hampstead Tea London vznikla v roce 1989. První čaje s certifikací biodynamického zemědělství a Fairtrade začala vyrábět v roce 1995. Společnost Hampstead Tea London vrací část svých zisků zpět do farmářských komunit, se kterými velmi úzce osobně spolupracuje. Peníze jsou investovány na podporu rozvoje především v oblasti školení zemědělců, vzdělávání lékařské péče. Lidem, kteří čajové lístky sbírají a zpracovávají, se tak dostává za jejich práci spravedlivé odměny a mohou žít v důstojných podmínkách v místě svého domova.

 

Hampstead_promo2.jpg   Hampstead_promo5.jpg

Recenze

Napsat recenzi

BIO Chai sypaný čaj 100g

BIO Chai sypaný čaj 100g

Sypaný černý čaj s povzbuzující směsí orientálního koření (zázvor, citronová tráva, pepř, kardamom, hřebíček). Směs pro přípravu tradičního orientálního čaje Masala.

30 dalších produktů ve stejné kategorii: